KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103138
nr 1510 3138
Gurli Kuylenstierna
(1866-1957), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:28:17
11/12 14:43:15
12/12 17:50:15
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Gurli Kuylenstierna
Läs mer om Gurli Kuylenstierna